McG / Araman İlaç Kozmetik

Yeni oluşumumuz, deneyim ve güvenilirliği olan üretime inanan eczacı, biyomedikal kimyacı, kimyager ve ilaç endüstrisi pazarlama ve satış geçmişli bir ekipten oluşmaktadır. Yaklaşık on seneyi aşkın süredir, oluşturulan formülleri, hemen piyasaya çıkarmak değil, doğru biçimde halkın kullanımına sunmak fikrinden yola çıktık. Ve sağlam temeller atarak devam etmeyi hedefliyoruz.

McG - ÜRÜNLER

McG Kapigen Saç Dökülmesine Karşı Şekillendirici Bakım Köpüğü 3*75 ml

 McG Kapigen Saç Dökülmesine Karşı Şekillendirici Bakım Köpüğü

McG İstanbul Dünya’ da ve Türkiye’de bir ilk %5 Procapil içeren Kapigen Saç Dökülmesine Karşı Şekillendirici Bakım Köpüğünü geliştirdi. McG Kapigen Saç Dökülmesine Karşı Şekillendirici Bakım Köpüğü içeriğindeki %5 procapil ile saç dökülmesinin önüne geçerken diğer taraftan kolay kullanım köpük formuyla saçlarınıza şekil ve hacim verir. Saç ve saç köklerinin güçlenmesini destekler. Bitkisel ekstraktlar ve vitamin kompleksleri ile saçınızın ihtiyacı olan desteği sağlar.

 

  • Procapil saç dökülmesi tedavisi  için özel olarak geliştirilmiş bir komplekstir.

 Biotinil-GHK saç derinizi uyararak saçınızın büyüme hızını arttırır. Saç foliküllerinin yaşlanmasını engeller.

Oleanolic Asit 5-α-redüktaz enziminin çalışmasını inhibe ederek saç dökülmesine neden olan DHT(dihidrotestosteron) oluşumunu engeller.

Apigenin uygulandığı bölgedeki kılcal damarları genişleterek kan dolaşımını hızlandırır, saçlarınızın beslenmesini sağlar.

McG Kapigen Saç Dökülmesine Karşı Sprey 100 ml

  McG Kapigen Saç  Dökülmesine  Karşı  Sprey %5 Procapil ;

Kapigen Saç Dökülmesine Karşı Sprey  saç dökülmesi problemi yaşayanlar ve saçlarını korumak isteyenler  için özel olarak geliştirilmiştir.

  • Procapil saç dökülmesi tedavisi  için özel olarak geliştirilmiş bir komplekstir.

 Biotinil-GHK saç derinizi uyararak saçınızın büyüme hızını arttırır. Saç foliküllerinin yaşlanmasını engeller.

Oleanolic Asit 5-α-redüktaz enziminin çalışmasını inhibe ederek saç dökülmesine neden olan DHT(dihidrotestosteron) oluşumunu engeller.

Apigenin uygulandığı bölgedeki kılcal damarları genişleterek kan dolaşımını hızlandırır, saçlarınızın beslenmesini sağlar.

  • Ayrıca içeriğindeki provitamin B5,Vitamin E ve  Bitkisel Vitamin Kompleksleri ile saçınızın ihtiyacı olan vitamin desteğini  sağlar.

*Ürünlerimiz SLS(Sodyum Lauril Sülfat), SLES (Sodyum Lauret Sülfat),Ftalat  ve Paraben içermez.


Kullanım Şekli : Kuru saç ve saç derisine günde 2 kere olmak üzere  masaj yapılarak sabah akşam 5 püskürtme uygulanır.Durulama  gerektirmez. Daha etkili sonuç için Kapigen Dökülmeye Karşı Şampuan ile birlikte kullanınız.

McG Kapigen Saç Dökülmesine Karşı Şampuan 300 ml

 McG Kapigen Saç Dökülmesine Karşı Şampuan ;

 Kapigen Saç Dökülmesine Karşı Şampuan saç dökülmesi problemi yaşayanlar ve saçlarını korumak isteyenler  için özel olarak geliştirilmiştir.

  • Procapilsaç dökülmesi tedavisi  için özel olarak geliştirilmiş bir komplekstir.

 Biotinil-GHK saç derinizi uyararak saçınızın büyüme hızını arttırır. Saç foliküllerinin yaşlanmasını engeller.

Oleanolic Asit5-α-redüktaz enziminin çalışmasını inhibe ederek saç dökülmesine neden olan DHT(dihidrotestosteron) oluşumunu engeller.

Apigenin uygulandığı bölgedeki kılcal damarları genişleterek kan dolaşımını hızlandırır, saçlarınızın beslenmesini sağlar.

  • Ayrıca İçeriğindeki provitamin B5,Vitamin E ve  Bitkisel Vitamin Kompleksleri ile saçınızın ihtiyacı olan vitamin desteğini  sağlar.

 *SLS(Sodyum Lauril Sülfat), SLES (Sodyum Lauret Sülfat) Ftalat,Tuz ve Paraben içermez.

Kullanım Şekli: Islak saça masaj yapılarak uygulanır. 1-2 dakika bekletildikten sonra durulanır. Gerekirse tekrarlanır. Daha etkili sonuç için Kapigen Saç Dökülmesine  Karşı  Sprey ile birlikte kullanınız.

McG Sebogen Kepeğe Karşı Etkili Şampuan 200 ml

 McG Sebogen Kepeğe Karşı Etkili Şampuan

Sebogen Kepeğe Karşı Etkili Şampuan kepek ve saç derisi problemi yaşayanlar için özel geliştirilmiştir

*İçeriğindeki  Hexamidine Diisethionate ve Salisilik Asit ile  saçınızı kurutmadan kepek ve  saç derisi problemlerinizi çözmenize yardımcı olur.

*Jojoba Yağı ,Badem Yağı ve  Bitkisel Vitamin Kompleksleri ile saçınızın ihtiyacı olan vitamin desteğini  sağlar.


    *SLS(Sodyum Lauril Sülfat), SLES (Sodyum Lauret Sülfat) Ftalat, Tuz ve Paraben içermez.


Kullanım Şekli : Islak saça masaj yapılarak uygulanır. 1-2 dakika bekletildikten sonra durulanır. Gerekirse tekrarlanır 

McG Sunogen Güneş Koruyucu Krem 50+ SPF 50 ml

Dört Mevsim Ailenizin Koruma Çemberi

Yüksek Koruma

UVA-UVB Koruma

*Titanyum Dioksit cilde çarpan güneş ışınlarını yansıtarak cildinizi  UVA-UVB  ışınlarının zararlı etkilerinden oluşabilecek irritasyondan korur. Fiziksel koruma sağlar.

* Shea yağı cildi nemlendirir ve koruyucu bir tabaka oluşturarak  cildin rüzgar, güneş ve soğuğa karşı dayanıklılığı arttırır. Ciltteki pullanma ve döküntüler, çatlaklar, kırışıklıklar üzerinde etkilidir.

*Allantoin  güneş ışınlarından hasar görmüş cildinizin  yenilenmesini hızlandırırken  ve cildinizin nem dengesini  korur.


McG Melanogen Anti-Hiperpigmentasyon Kremi SPF 20 30 ml

 McG Melanogen Anti-Hiperpigmentasyon Kremi SPF 20

Melanogen  Anti-Hiperpigmentasyon Kremi SPF 20 güneşe duyarlı lekelenmeye meyilli ciltler için özel geliştirilmiş bir formüldür. Düzenli kullanımda ciltte koyu leke oluşumunu önlemeye yardımcı olur.

Düzgünleştirici Etki

Hafifletici Etki

Beyazlatıcı Etki

Koyu Leke Karşıtı Etki

*İçeriğindeki  Jackfruit tohumu ekstraktı ile   koyu  lekelerin görünümünü azaltır. Yaşlılık , dogum ve  güneş lekelerinin  görünümünü hafifleterek cildin  düzgünleşmesine yardımcı olur.

*Jackfruit tohumu ekstraktı pigmentasyona kaynağından etki eder. α-MSH ın çalışmasını inhibe ederek melanositlerde aşırı melanin sentezini engeller. Tirozinaz enziminin çalışmasını baskılar.Melanositlerden keratinositlere melanin transferini engeller.

*Buğday Ruşeym Yağı folik asit ve E vitamini açısından çok zengindir. E vitamini cildinize güçlendirir. Anti-aging etki yaratırken folik asit cildi güzelleştirir.

*Shea yağı cildi nemlendirir ve koruyucu bir tabaka oluşturarak cildin rüzgar, güneş ve soğuğa karşı dayanıklılığı arttırır.Ciltteki pullanma ve döküntüler, çatlaklar, kırışıklıklar üzerinde etkilidir

*Allantoin  güneş ışınlarından hasar görmüş cildinizin  yenilenmesini hızlandırırken  ve cildinizin nem dengesini  korur.

*McG Melanogen Anti-Hiperpigmentasyon Kremi SPF20  UVA-UVB ışınlarının zararlı etkilerinden oluşabilecek  lekelenmelerden korur .


Kullanım şekli: Melanogen Anti-Hiperpigmentasyon Krem SPF 20 her sabah ve akşam temiz cilde ihtiyaç duyulan bölgelere parmak uçlarıyla  uygulanır.

McG Dermo-Kozmetik Sabun 100 gr

*Hassas ve derinlemesine temizleme

*Akne oluşumuna karşı etki

*Yaşlanma karşıtı cilt bakımı 

*Kepeğe karşı etki

*İdeal yağ ve nem dengesi

McG Dermo-Kozmetik Sabun içeriğindeki bitki özleri ile cildinizin ve saçınızın bakımı için özel olarak geliştirilmiştir.İçeriğindeki Arnika Ekstraktı ve  Defne Yaprağı Yağı, cildin yağ ve nem dengesini sağlarken mikroorganizmaların ve kepeğin oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Buğday Ruşeymi ve Üzüm Çekirdeği Yağı yaşlanma karşıtı etkileriyle cildin  dengelenmesini, güzelleşmesini,koyu lekelerin ve akne görünümlerinin hafiflemesini destekler. Bu karışımlar sayesinde  sabunun ciltte oluşturduğu kurutucu etki en az düzeye indirilmiştir.


Kullanım Şekli: Sabah ve akşam iyice köpürtülerek yüz, saç ve tüm vücuda uygulanır. Bol su ile durulanır. Tüm cilt tipleri için günlük kullanıma uygundur.

McG Sebogen Cilt Bakım Losyonu 200 ml

 McG Sebogen Cilt Bakım Losyonu

·         Cildinizi derinlemesine nemlendirir.

·         Besler & Canlandırır

·         Vücut ve Saç Derisi Bakımı


Sebogen Cilt Bakım Losyonu kuruyan ve neme ihtiyacı olan her cilt tipi için özel olarak geliştirilmiş formülü sayesinde cilde kaybettiği nemi geri kazandırır. İçeriğindeki D-Pantenol, Jojoba yağı ve Hidrolize Badem Proteni cildinizin ve saç derinizin bakımını sağlar. Sodyum Hiyalüronat, Üre ve Allantoin cildinizi derinlemesine nemlendirirken, yenilenmesini destekler. Hexamidine Diisethionate ciltte oluşmuş kurulukların atılmasına ve yağ dengesinin sağlanmasına yardımcı olur.

Kullanım Önerisi: Sebogen Losyonu cildinizde neme ihtiyaç duyan bölgelere masaj yaparak uygulayın. Gün içerisinde gerektiği kadar tekrar edin. Saç derisinde oluşan kurulukların giderilmesinde de kullanılır. 

HAKKIMIZDA

Araman - Sağlığınız için durmak bilmeden çalışıyoruz.

Araman İlaç Medikal Kozmetik Ürünler

Araman İlaç , bizim için sadece yeni bir heyecan değil aynı zamanda bir aile geleneğinin devamı niteliğinde. Ailemiz her kuşakta sağlık sektöründe gerek doktor gerek eczacı gerekse biyokimya uzmanı sıfatıyla yer almış üyelere sahiptir.Kardeşim ve şirket ortağım Ecz.Gülşah Araman , İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde eğitimini tamamlamıştır.Ben Mehmet Can Araman, Mainz Johannes Gutenberg Üniversitesi Biyomedikal Kimya Bölümünü bitirdikten sonra , şu anda Viyana Üniversitesi Kimya Fakültesi Biyolojik Kimya Departmanı’nda doktora adayı ögretim üyesi olarak çalışmaktayım.

Bio.Med.Müh.M.Can Araman & Ecz. Gülşah Araman 

Misyonumuz

 Edinimlerimizi birincil etapta ülke insanımızın yararına sunmaktır. Profesyonel bağlamda insan sağlığına en doğru şekilde hizmet vermek vizyonundan yola çıkarak McG Istanbul markası ile dermokozmetik alanında en doğru ürünleri bilimsel ve etik kurallar çerçevesinde insan sağlığıyla buluşturmak misyonuna uygun çalışmayı hedefliyoruz.Bu amacımızı gerçekleştirirken ulusal bir marka olma yolunda  kendi alanlarında yüksek tecrübeye sahip eczacı, kimyager, pazarlama ve satış ekibinden oluşan profesyonel bir takım ile yolumuza devam etmekteyiz.

UZMANDAN

Saç Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

0000-00-00

Saç neden dökülür? Boyalı Saçlarımda Mcg ürünlerini kullanabilirmiyim? Saçım için ne tür şampuanlar kullanmalıyım?

Birçok sorunuzun yanıtı burada !

Devamı

Saç Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Saçlar neden dökülür?

Saç dökülmelerinin birçok nedeni vardır. Mevsimsel geçişler, stres, düzensiz beslenme, ilaç kullanımı, hormonal değişimler, yanlış uygulamalar(saç rengi açma vb. saç foliküllerine zarar veren uygulamalar) bu nedenlerin sadece birkaçıdır.

Şekillendirici , saç kremi vb kozmetik ürünler saçlarımın dökülmesine neden olurmu?

Durulanmayan bu tarz kozmetik ürünleri  saç köklerine temas ettirmeden uygulamak gerekir. Saç kökleriniz  ile temas ettirilmesi gözeneklerinizin tıkanmasına neden olur. Saç köklerinizin nefes almasını engeller.  Bu nedenle saç dökülmesine neden olabilmektedir.

Kepek neden olur? Nasıl yok edebilirim?

Kepek, cildin yenilenmesi sürecinde ölü deri hücrelerinin normalden daha hızlı ve büyük parçacıklar halinde dökülmesidir. Derinin yenilenmesi vücudun doğal bir işlevi olup, ölü deri normal saç derisinden çok küçük ve gözle görülmesi zor olan parçacıklar halinde atılır. Yenilenme işleminin normalden daha hızlı ve büyük parçacıklar halinde olması durumunda ise saçlarda kepek sorunuyla karşılaşılır. Araştırmalar kepek oluşumuna bir mikrooganizmanın neden olduğunu ortaya çıkarmıştır. Kepeğe karşı etkili şampuanlarla kepek sorununun önüne geçilir.

Uzmanımıza Sorun

Saç Dökülmesi

2013-08-27

Saç dökülmeleri birçok nedenden dolayı ortaya çıkabilir!

Devamı

Saç Dökülmesi

İnsan saçı sürekli ve siklik olarak (anagen) büyür. Saç siklusunu gelişme dönemi büyümenin durması (katagen) ve istirahat dönemi oluşturur. Saçın büyümesi normalde randomize ve non-senkronizedir. Ancak postpartum dönemde ve sistemik hastalıklarda olduğu gibi bazı fizyolojik durumlarda kıl siklusu senkronize olur. Senkronizasyon büyümenin durduğu (katagen) dönemde olursa, katogen ve telogen dönemin toplamı kadar bir dökülme dönemi olur. Aslında bu durumda saçlar hızla çekilmedikçe bir dökülme olmaz. Fizyolojik olarak dökülmenin başlangıcı yeni bir anagen siklusta, yani kıl, foliküler kanala girmeye başladığında gerçekleşir. Bu özelliği gösteren saçlar bütün saçların %10’udur. Büyümenin durması, hücre bölünmesinin durmasıyla başlar. Kıl büyümesinin düzenlenmesi başlıca androgenlerin etkisi altındadır.

Büyüme dönemi yıllarca, büyümenin durması birkaç gün, istirahat dönemi de birkaç ay sürer. Saçlı derideki saçların %85’i büyüme, %1’i katagen, %15’i de telogen dönemdedir.

Saçların dökülmesine, doğrudan saçlarla ilgili mikrobik hastalıklar sebep olabildiği gibi vitaminsizlikaçlıkşeker hastalığı, akut, hormon bozukluğu gibi, bünyedeki herhangi bir rahatsızlık da sebep olabilir. Kelliksaçkırankepek, dazlaklık belli başlı saç hastalıklarıdır. Saç dökülmelerinin başlıca nedenlerini; genetik predispozisyon, kıl gelişimi bozuklukları,sistemik hastalıklar ve otoimmunite, saçlı deri hastalıkları, ilaçlar oluşturur. Bir tedaviye geçilmeden önce, saç dökülmesinin tipinin bir uzman hekim tarafından incelenmesi gerekmektedir. Erişkin insanlarda  günde 50-100 adet istirahat dönemindeki saç tarama, yıkanma veya çekmeye bağlı olarak dökülür. Bu dökülmeler 2 aya kadar sürebilir ve yılda 3 kez siklik olarak tekrarlar. Saç dökülme süresinin 2 ayı aşması patolojik bir süreç olup, bazı incelemelerin yapılmasını gerektirir. Saç dökülmesinin değerlendirilmesi hastanın şikayetine dayanılarak, basit çekme testiyle ve trikogram ile yapılabilir

 

HORMONLAR VE ALOPESİ

Başta tiroid ve  androjen hormonlar olmak üzere pek çok hormon değişikliği kıl foliküllerini etkileyerek saç dökülmesine neden olabilir. Hormonal  bozukluk giderildiğinde genellikle geri dönüşümlüdür. Tiroid hormonu eksikliğinde anagen/telogen oranının azalması saç kaybından sorumlu tutulmaktadır.

 

BESLENME VE ALOPESİ

Kilo kaybı saç kaybına neden olabilir. Diyet ile saç kaybı arasındaki bağlantı tam olarak bilinmemekle birlikte yetersiz protein alımının saç dökülmesine neden olduğu görülmüştür. Fakat diyet bırakıldıktan sonra saç kaybı geri dönüşümlüdür. Bunun yanında esansiyel yağ asidi eksikliği , demir eksikliği, ,çinko eksikliği, ve biotin eksikliği saç dökülmesine neden olduğu bilinmektedir.

 

FİZYOLOJİK STRES  

Akut ve kronik pek çok hastalık sırasında saç dökülmesi gözlenebilir. Ateşli hastalık sonrası alopesi gelişen hastalarda yapılan değerlendirmelerde normal telogen folikül sayısında azalma saptanmıştır.

 

İLAÇ KULLANIMI

Çok sayıda ilaç saç kaybına neden olabilmektedir. Ancak ilaç kullanımı sonrası saç kaybı sıklığı tam olarak bilinememektedir. İlaç kullanımına bağlı saç kaybı diyebilmek için iki kural vardır. Bunlardan birincisi ilaç kullanımı bırakıldığında saç kaybının azalıp tekrar aynı ilaç verildiğinde ise saç kaybının artış göstermesidir. İkincisi de saç kaybına neden olan başka bir hastalığın bulunmaması.

 

PSiKOLOJİK STRES

Psikolojik stres saç dökülmesinin sık görülen nedenlerinden biridir. Stresin ortaya çıkması ile saç dökülmesinin başlama zamanı önemlidir. Çünkü tek başına saç dökülmesi hastanın psikolojik durumunu etkileyebilir.

 

ALOPESİ AREATA (SAÇ KIRAN)

Alopesi areata , saç folikülleri ve bazen tırnaklarıda etkileyen kronik inflamatuar bir hastalıktır.

Özellikle Stres altında, otoimmun hastalıklarda veya androjen, testesteron benzeri hormonların baskılaması sonucunda agresifleşen bağışıklık sistemi kendi hücrelerini yabancı olarak görüp bu hücrelerle savaşmaya başlar. Bu durumda kıl kökleri etrafında bulunan lenfosit denen hücreler sitokin diye adlandırılan kimyasallar salgılarlar ve bu da saçlarda dökülmeye neden olur.

 

KAYNAKLAR

1. Friedler VC, Hafeez A. Diffusa alopecia: Talogen hair loss: Disorders of Hair Growth. Olsen EA (Ed): New York,

McGraw-Hill, Inc, 1994: 241-255

2. Odom RB, James WD, Berger TG. Andrew Diseases of the Skin. 9. Baskı. Philadelphia, WB Saunders Co, 2000.

3. Brain Falco O, Plewing G, Wollf HH, Burgdorf WHC. Dermatology, 2. Baskı Berlin, Springer, 2000

Uzmanımıza Sorun

Saç Nedir?

2013-08-27

Saç, insanlarda, baş üzerinde kafa derisi ya da saç derisi denen kısımda bulunan kıl kümesine verilen addır.

Devamı

Saç Nedir?

Saç, insanda, baş üzerinde kafa derisi ya da saç derisi denen kısımda bulunan kıl kümesine verilen genel addır.

Saç diğer kıl kümelerine göre daha hızlı uzar. Saçın, büyüme hızı ortalama günde 0,3 mm ile 0,4 mm'dir. Her saç kılının büyüme ve duraklama devreleri birbirinden bağımsız olduğu için bir kıl büyürken diğer kıl dökülebilir. ortalama bir erkek saç teli kalınlığı 0,03-0,04 mm dir.

 

SAÇ FOLİKÜLÜ

Folikül, saçın içinde büyüdüğü yapıdır. Saçın içinde bulunduğu gözenekli yapı yağ üreterek deriyi ve saçı yağlandırır. Saçın beslenmesini sağlar.

 

SAÇIN YAŞAM DÖNGÜSÜ

Saçın yaşam döngüsü bir birini izleyen 3 evre halinde seyreder.

Anajen Evre: Saçın büyüme evresidir.

Katajen Evre: Saçın ara evresidir. Bu evrede saçın büyümesi durur. 1-2 hafta sürer.

Telojen Evre: Saçın dinlenme ve dökülme evresidir. Saçın ölümü 3-4 ay sürer.

Uzmanımıza Sorun

REFERANSLARIMIZ

Procapil

0000-00-00

 *Procapil Biotinil-GHK , Apigenin, Oleanolic Asit’ ten oluşan saç için özel geliştirilmiş bir komplekstir.

Devamı

Procapil

 *Procapil Biotinil-GHK , Apigenin, Oleanolic Asit’ ten oluşan saç için özel geliştirilmiş bir komplekstir.

*Biotinil-GHK saç köklerini uyararak saçı besler ,büyüme hızını arttırır.

*Oleanolic Asit  5 alfa redüktaz enzimin inhibe ederek erkek tipi dökülmeye neden olan DHT(dihidrotestosteron)oluşumunu engeller.

*Apigenin saç derisindeki kan dolaşımı hızlandırır.

İn Vitro Çalışmalar

Saç çapının büyümesi -  Saç çıkış hızında artış

Saçın çıkış hızında artma saç çapınında artmasını sağlar, özellikle tüyleşmiş saçlardaki kalınlık artışı saçın daha dolu görünmesini sağlar.

Sonuçlar procapilin hücre proliferasyonu üzerindeki etkisini göstermek açısından anlamlıdır.

 

Procapil-Minoxidil Karşılaştırmalı Deneysel Çalışma

Çalışma %1 minoxidil, % 1 procapil,% 2.5 procapil ve  plasebo (ilaçsız sıvı) solusyonlarıyla karşılaştırmalı yapılmıştır.Uygulamada örnekler ilk gün ve çalışmanın 14.günlerinde alınıp saç şaftı (kıl çapı) ölçülmüştür.

Sonuç:

Kontrol grubunda  anlamlı sonuç görülmezken,% 1 Procapil ( 2 ppm Biotinyl-GHK) kontrol gurubundan % 58 daha fazla büyüme elde edilmiş olup, % 1 minoxidil (2 ppm Minoxidil) e benzer bir büyüme gözlenmiştir. % 2,5 Procapil (5 ppm Biotinyl-GHK )solusyon ile büyüme kontrolden (plasebo) % 121 daha fazla olmuştur.Sonuçlar Procapilin  vazodilatasyon ve hücre proliferasyonunu arttırma etkisinin önemli kanıtı olarak değerlendirilebilir.

*Bu çalışmalar BIO-EC  laboratuvarlarında yapılmıştır.

 

In-Vivo çalışmalar

Procapil ile anagen telogen fazlardaki değisim

Alopesi hastası 35 erkek gönüllü katılımcıda yapılan klinik deneyler sonucunda, %3 Procapil solüsyonu kullanan erkeklerin plasebo solüsyonu kullananlara göre 4. aydaki ölçüm sonuçları aşağıda gösterilmiştir.

  • Anajen ve telojen saçlar için T0 ile T4 ay, arasındaki fark

 

Telojen saçın soğan  bölgesi çok belirgin şekilde iyileşmiştir:

Anajen saçların kök kınları da kalınlaşarak ve açıkça tanımlanan hücre bazlarıyla iyileşmiştir:

Procapil™  saç kök kınının  dış tarafının üzerine optimum dermal-epidermal yapışmayı sağlar

Anagen saçların(A) telogen(T) saçlara oranı ;

  4 aylık kullanım sonucunda ;

 Procapil uygulamasından sonra anagen fazda bulunan saç sayısında  %67 daha artış ;

 Procapil uygulaması ile plasebo karşılaştırıldığında  A/T oranında  % 46 artış gözlemlenmiştir.

*Bu çalışmalar DERMSCAN laboratuvarlarında yapılmış

Jojoba Yağı

0000-00-00

Jojoba yağı saç derisini besler, kepek  ve deri döküntülerinden  temizler.

Devamı

Jojoba Yağı

Jojoba yağı saç derisini besler, kepek  ve deri döküntülerinden  temizler.

Bilimsel çalışmalar Jojoba Yağının saç ve cilt üzerindeki etkinliğini kanıtlar niteliktedir ;

http://www.araman.com.tr/uploads/jojoba yağı.pdf

Apigenin

0000-00-00

Apigenin Procapili oluşturan 3 aktif maddeden biridir. Apigenin uygulandığı bölgedeki  kılcal damarları genişleterek  kan dolaşımını hızlandırır , saçların beslenmesini sağlar.

Devamı

Apigenin

 Apigenin Procapili oluşturan 3 aktif maddeden biridir. Apigenin uygulandığı bölgedeki kılcal damarları genişleterek  kan dolaşımını hızlandırır , saçların beslenmesini sağlar.

Yapılan bilimsel çalışmalar Apigeninin saç dökülmesine , saç büyüme hızına ve saç folikülüne olan etkisini ispatlamaktadır

http://www.araman.com.tr/uploads/apigenin for alopecia.pdf

Dermatolojik Test Sonuçlarımız

0000-00-00

Tüm ürünlerimizin Dermatolojik testleri yapılmıştır.Sonuçlarımız ürünlerimizi son derece güvenle kullanabileceğinizin kanıtıdır. 

Devamı

Dermatolojik Test Sonuçlarımız

Tüm ürünlerimizin Dermatolojik testleri yapılmıştır.Sonuçlarımız ürünlerimizin son derece güvenle kullanabileceğinizin kanıtıdır.

MEDYA

McG İstanbul Altın Havan Ödülleriyle taçlandı.

McG Saç Çözümleri

McG Saç Çözümleri ile 'Saçınız Başınızdan Eksik Olmasın !

McG İstanbul Saç Çözümleriyle Sağlık Vitrininde

McG İstanbul 'Saç Çözümleri'yle Sağlık Vitrinlerinde yerini aldı.

McG İstanbul Sağlık Vitrinlerinde yerini aldı!

McG İstanbul 'Cilt Çözümleri'yle Sağlık Vitrinlerinde yerini aldı.

Der.Dr.Erçin Özüntürk Bizim Eczacı Dergisinde

 Der.Dr.Erçin Özüntürk güneş ve lekelenmeler üzerine yazısıyla Bizim Eczacı dergisinde bizlerle bilgilerini paylaşıyor.

McG İstanbul piyasaya hızlı giriş yaptı

McG İstanbul özel geliştirilmiş formülleriyle piyasaya hızlı giriş yaptı

Bizim Eczacı Dergisi Kasım 2013

Bizim Eczacı dergisi Kasım 2013 sayısı ve Dermatolog Dr. Ahmet Gunay'ın Saç Dökülmeleri ve Nedenleri Üzerine Raportajı

Eczacı ve Bizim Eczacı Dergileri

ETKİNLİKLER

2. İstanbul Eczacılık Kongresi

2. İstanbul Eczacılık Kongresinde eczacılarımızın yanındaydık.

Devamı

2. İstanbul Eczacılık Kongresi

2.İstanbul Eczacılık Kongresinde eczacılarımızın yanındaydık

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Kariyer Günleri

 9.Bölge Eskişehir Eczacı Odası Ögrenci Komisyonunun düzenlemiş olduğu Kariyer Günleri Ögrenci & Endüstri buluşmasında geleceğin Eczacıları ile buluştuk

Devamı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Kariyer Günleri

VII Vitiligo ve Pigmentasyon Bozuklukları Kongresi

 http://www.vitiligoistanbul.com/

Devamı

VII Vitiligo ve Pigmentasyon Bozuklukları Kongresi

VII Vitiligo ve Pigmentasyon Bozuklukları Kongresinde standımız dermatolog doktorlarımızın yoğun ilgisiyle karşılaştı. 

5. Altın Havan Ödülleri

 http://altinhavan.com/

Devamı

5. Altın Havan Ödülleri

Kurucumuz Ecz. Gülşah Araman Novi Medya tarafından düzenlenen Altın Havan Girişimci Eczacı Ödülüne layık görüldü.

Doktor ve Eczane çalışma materyellerimiz

Devamı

Doktor ve Eczane çalışma materyellerimiz

İtriyat Satış Fuarı

Devamı

İtriyat Satış Fuarı

İtriyat  Satış Fuarında eczacılarımıza özel satış koşullarıyla Türkiye'nin dört bir yanındaki eczanelerde yerimizi aldık

Etkin Eczacılık Derneği Tanışma Toplantısı

Devamı

Etkin Eczacılık Derneği Tanışma Toplantısı

26 mart  2014 tarihinde Der.Dr.Ahmet Gunay'ın katılımıyla gerçekleşen tanışma ve bilgilendirme toplantımızda Etkin Eczacılık Dernek Üyeleri ile buluştuk 

Farmavizyon Eczacılık Fuarı

Devamı

Farmavizyon Eczacılık Fuarı

 25-27 Ekim 2013’ te CNR Expo ‘ da gerçekleşen Farmavizyon Eczacılık Fuarın da Türkiye ‘nin birçok yerinden gelen Eczacı, Eczane Çalışanları, Sağlık Personeli,Üniversite Ögrencileri ile buluştuk. 

DİSTRİBÜTÖRÜMÜZ

Satış ve Pazarlama Distribütörümüz

Ashfield Sağlık Hizmetleri Tic. Ltd. Şti.

Büyükdere Caddesi Yapıkredi Plazalar B Blok Kat:12 D:29

34330 Levent / Beşiktaş / İstanbul

Telefon : +90 212 324 2190

Faks :     +90 212 280 7042

İLETİŞİM

Media Raccoon